هویّت ما چیست؟

    hoviyyat

حقيقت امر اين‌كه:بعضی ها هنوز درسرگشتگی فضاحت‌بار غرب‌زدگي‌گرفتارند و هنوزآن‌انقلاب اصيل فرهنگي، به معناي واقعي كلمه‌اش‌ در امّت اسلامي ما به‌وجود نيامده‌است!

نه اسلام عزيز،آن‌چنان‌كه هست، در ميان بعضی شناخته شده‌است! و نه‌آن‌قدرت و صلابت روحي‌كه براي مقاومت در مقابل فرهنگ رسواي تمدّن غربي لازم است و به‌فرمودة قرآن‌كريم: لايَخافونَ لَومَهَ لائِم؛ از ملامت هيچ ملامت‌كننده‌اي نمي‌هراسند! در روح و فكر بعضی هایمان به‌وجودآمده‌است!

و طبيعي است تا اين‌ضعف و تَذَلُّل فرهنگي در افكار  باقي است، چاره‌اي جز توجيه‌گري و عذرتراشي به‌منظور تطبيق دادن احكام الهي اسلام با فرهنگ ابليسي غربيان وجودندارد!

و نتيجتاً افرادی خواهند شد حَياري و سُكاري، لامُسلِمون وَ لانَصاري؛ مست و حيران، نه نصراني، نه مسلمان! و به فرمودة قرآن حكيم: مُذَبذَبينَ بَينَ ذلِك، لا إلي هؤُلاء، وَ لا إلي هؤُلاء؛ بي‌هدف‌هايي سرگردان، نه متمايل به اينان و نه همراه با آنان. نه در جَرگة مؤمنان و نه در زُمرة كافِران!

از يك‌سو، عملاً حقيقت اسلام را ازكف داده‌اند و اَحياناً بر سر اموري‌كه ضدّ اسلام است، نام اسلام نهاده‌! و از ديگر سو، در ظواهر زشت زندگي مادّي، ازكافران تقليدكرده‌اند، بدون اين‌كه از زيبايي‌هاي علم و صنعت‌آنان، چيزي بياموزند!

و نتيجتاً نه از اين‌مكتب بويي برده و نه ازآن‌مسلك طعمي چشيده‌اند! در عمل، مُفلِس و از حال، بي‌نصيب مانده‌! نه عمل و هنري كه‌آن‌را به رخ دنيا کشند و نه از حالات روحي و معنوي بهره‌اي برده‌كه با حالات دروني خود، خوش باشند و از ادراكات ذوقي خود، لَذّتي ببرند!

امّا در عالم ادّعا، همه چيز دارند و از همه‌كس برترند! كُلُّ حِزبٍ بِما لَدَيهِم فَرِحون؛ هرگروهي، به‌آن‌چه‌كه در نزدشان هست، از روش وآيين مخصوص به خود، خوشحالند.

قُل: هَل نُنَبِّئُكُم بِالأخسَرينَ أعمالا؛ بگو:آيا مي‌خواهيد شما را آگاه سازيم‌كه: زيانكارترين مردم‌كيانند؟!

اَلَّذينَ ضَلَّ سَعيُهُم فِي الحَياة الدُّنيا، وَ هُم يَحسَبونَ أنَّهُم يُحسِنونَ صُنعاً؛آنان‌كه سعي و تلاششان، در زندگي دنيا، به بي‌راهه افتاده و درگم‌گشتگي به سر مي‌برند و با اين‌حال،گمان مي‌كنندكه‌كار نيك انجام مي‌دهند!

تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۲

نویسنده : مدیر سایت

ارسال برداشت
مشاهده برداشت ها

کاربر گرامی لطفا برای ارسال دیدگاه خود وارد سایت شوید تا بتوانید نظر خود را ثبت کنید باتشکر.

تاکنون هیچ دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.