دل های سرازیر

    اربعین بین الحرمین


«دل‌هاي سرازير»

حضرت ابراهيم(ع) درآية 37 سورة ابراهيم، از خدا براي ذرّيّه‌اش تقاضا كرده‌كه:

«فَاجعَل أفئِدَهً مِنَ النّاس، تَهوي إلَيهِم»؛

«خدايا، من براي ذرّيّه‌ام، از تو مي‌خواهم‌كه درياي دل‌هاي مردم را به‌سوي‌آنها سرازير سازي وآنها را محبوب‌القلوب مردم‌گرداني».

جناب ابراهيم(ع)، از خدا خواسته‌است‌كه: ذرّيّه‌اش را به جعل‌آسماني خودش، چنان محبوب مردم قرار دهدكه دل‌هاي سرشار از محبّت‌آنها، همچون درياي‌آب، به‌سوي ذرّيّه‌اش سرازيرگردد.

و ما بِالعيان مي‌بينيم‌كه اين‌دعا مستجاب گشته و ذرّيّة ابراهيم(ع)كه در رأس‌آنها، وجود مبارك رسول الله الأعظم(ص) و اهل بيت اطهارآن‌حضرت(ع) قرار گرفته‌اند،آن‌چنان محبوب مردم واقع شده‌اندكه به‌راستي، دل‌هاي مردم، مانند سيل جوشان و خروشان، به‌سمت و سوي آنها سرازير مي‌گردند، بدون اين‌كه تطميعي يا تهديدي دركار باشد.

شما همه‌ساله، مراسم عاشوراي امام سيّدالشّهداء(ع) را ديده‌ايد و مي‌بينيدكه چه غوغاي فراگير و حيرت‌انگيزي به‌وجود مي‌آيد.

آيا مردم را از مرد و زن، پير و جوان، خرد و كلان با پول يا سرنيزه به خيابان‌ها و بيابان‌ها مي‌كشند يا به‌طور خودجوش، از عمق جان مردم فريادلبّیک ياحسين بر مي‌خيزد؟ دل‌ها را مي‌سوزاند و چشم‌ها را مي‌گرياند.

تلويزيون، مراسم اربعين‌كربلا را نشان مي‌دهد، با اين‌كه‌كشور عراق، اكنون، امنيّت ثابتي ندارد. ولي در عين حال، عجيب است‌كه واقعاً سيل جمعيّت، در داخل و خارج شهركربلا سرازير مي‌شود و با اين‌كه هر لحظه، احتمال انفجار و خطر مي‌رود، ولي مردم همان‌را فوزي عظيم براي خود مي‌دانند.

تاریخ انتشار : ۲ دی ۱۳۹۲

نویسنده : مدیر سایت

ارسال برداشت
مشاهده برداشت ها

کاربر گرامی لطفا برای ارسال دیدگاه خود وارد سایت شوید تا بتوانید نظر خود را ثبت کنید باتشکر.

تاکنون هیچ دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.