درخواست پورزرگری برای محکومیت جهانی اظهارات قاری کویتی

    IMAGE635125132786703085

 درخواست پورزرگری برای محکومیت جهانی اظهارات قاری کویتی


 


گروه فعالیت‌های قرآنی: قاری بین‌المللی کشورمان ضمن درخواست از همه قرآنیان و دستگاه‌های قرآنی برای محکومیت جهانی قاری حامی حمله آل سعود به یمن و گرفتن موضع سریع در برابر این اقدامات گفت: ماهیت چنین افرادی باید برای جوانانمان که شیفته صوت زیبا می‌شوند، مشخص شود.

محمدرضا پورزرگری، قاری بین‌المللی کشور، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) در مورد موضع‌گیری «مشاری العفاسی»، حافظ و فعال قرآنی عربی در مورد حمایت از حمله به شیعیان یمن، گفت: متأسفانه هنوز کسی ابراز انزجار رسمی از حرکت این قاری قرآن نداشته است، اینکه یک قاری قرآن با پوشش خلبانان از حمله به کودکان و زنان بی‌دفاع یمن حمایت کرده است، حرکتی است که باید از سوی همه محکوم شود.
وی افزود: این فرد با این کار از حملات سعودی‌ها به مردم یمن به صورت رسمی حمایت کرده است، البته این اولین اقدام این شخص نیست و پیش از این هم حمایت‌هایی از داعش و کشتار مردم سوریه داشته است. به اعتقاد من، حمایت از کشتار مردم بی‌دفاع مردم یمن اوج وقاحت این شخص است.

توقف پخش صوت العفاسی در رسانه‌ها
این قاری بین‌المللی کشورمان با بیان اینکه وظیفه یک قاری قرآن برائت از هرگونه ظلم و اقدامات ستیزه‌جویانه است، اظهار کرد: رفتار این فردی که خود را قاری قرآن نامیده است برای همه ما غیر قابل قبول است و من به نوبه خودم از مسئولان قرآنی کشور به ویژه سازمان صدا و سیما درخواست دارم که اقدامات لازم را انجام دهند. حداقل کاری که می‌توانیم انجام دهیم، این است که چنین افرادی را به مردم معرفی کرده و پخش تلاوت‌های آنها را متوقف کنیم تا مردم و جوانان بدانند هر حنجره و تلاوت قرآنی این قابلیت را ندارد که مورد حمایت ما قرار بگیرد و از آن تقلید کنیم.
پورزرگری تأکید کرد: ارزش و منزلت آیات شریف قرآن بسیار بالاتر از این است که خوارجی همچون «مشاری العفاسی» و دیگرانی که در حمایت‌های خود از گروه‌های تروریستی که بر ضد مسلمانان فعالیت کرده و کاملاً در خدمت رژیم اشغالگر و صهیونیست عمل می‌کنند، بخواهند آن را تلاوت کنند، باید این افراد را محکوم کرد و این محکومیت را باید از طرف جامعه قرآنی کشور به جامعه اسلامی و جامعه جهانی اعلام کنیم.

درخواست اعلام انزجار جامعه قرآنی کشورمان
این فعال قرآنی کشورمان خاطرنشان کرد: جامعه قرآنی کشورمان باید بدون فوت وقت نسبت به این اقدام ناپسند قاری عربی اعلام انزجار کند، تا چنین افرادی متوجه شوند که در جهان اسلام هیچ محبوبیتی برای آنها موجود نیست.
وی گفت: مشاری العفاسی به عنوان قاری‌ای شناخته می‌شود که دارای شبکه‌های تلویزیونی و طرفدارانی است، یقیناً چنین فردی توسط سردمداران وهابیت تشویق شده است.
این قاری بین‌المللی کشورمان تصریح کرد: العفاسی و هر شخص دیگری که چنین حرکاتی را انجام دهد از نظر ما محکوم و مردود است و به اعتقاد من انجام دادن چنین حرکاتی گام برداشتن در جهت منافع صهیونیست‌ها و رژیم اشغالگر قدس است.
پورزرگری در پاسخ به این سؤال که چرا قاریان و فعالان قرآنی کشورمان در چنین مواردی موضع‌گیری‌های به موقع نداشته و حرکت اثرگذاری انجام نمی‌دهند، گفت: به اعتقاد من فعالان قرآنی کشورمان با توجه به تعطیلات نوروز از این رویداد مطلع نشده‌اند و اطلاعات لازم را ندارند.

روش برخورد اسلام و قرآن در قبال دفاع از مظلوم مشخص است
وی خاطرنشان کرد: البته این را نیز باید گفت که متأسفانه جامعه قرآنی ما در برخی از مسائل که باید جبهه‌گیری کنند سکوت می‌کنند در حالی که روش برخورد اسلام و قرآن در قبال دفاع از مظلوم مشخص است و قاریان قرآن اولین افرادی هستند که به عنوان تالیان کلام الله باید در دفاع از مظلوم و مقابله با ظلم به پا خیزند و اقدام کنند.
این فعال قرآنی کشورمان در ادامه افزود: اعتقاد من بر این است که باید از طرف جامعه قرآنی، رسانه‌ها و خصوصاً صدا و سیما و رسانه‌های تخصصی قرآنی همچون ایکنا، رادیو و سیمای قرآن این جریان انعکاس ویژه داده شود و در وهله دیگر فیلم‌ها و تصاویر این قاری که از حملات ددمنشانه آل سعود به مردم یمن حمایت کرده است برای مردم نمایش داده شود تا با ماهیت چنین افرادی آشنا شوند.
پورزرگری تصریح کرد: مردم ما باید بدانند که صرف اینکه یک قاری صدای زیبایی دارد و قرآن را زیبا تلاوت می‌کند نباید ملاک قرار گیرد و باید ماهیت این افراد برای عموم مردم مشخص شود.

سکوت قاریان مصری!
وی بیان کرد: از همین جا هم باید بگویم که الازهر مصر و قاریان قرآن این کشور هم که تاکنون سکوت کرده‌اند باید هر چه زودتر موضع‌گیری خود را نشان دهند. پیش از این شاهد حمایت‌های قاریان عربستانی از مواضع وهابیت در قبال تشیع بوده‌ایم اما همان افراد در قبال جنایات صهیونیست‌ها در برابر مردم فلسطین سکوت کرده‌اند.
این قاری برجسته کشورمان در پایان عنوان کرد: امیدوارم همه نهادهای قرآنی همچون سازمان دارالقرآن الکریم، معاونت قرآنی وزارت ارشاد، سازمان اوقاف و امور خیریه، شورای عالی قرآن، دارالقرآن بسج و سپاه و تمامی مراکز قرآنی و ... در قبال رفتارهای ظالمانه آل سعود و جبهه‌گیری این قاری معلوم‌الحال موضع‌گیری کنند.

هم‌پیمانی «العفاسی» قاری معروف کویتی با ائتلاف عربی علیه یمن

تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۴

نویسنده : مدیر سایت

ارسال برداشت
مشاهده برداشت ها

کاربر گرامی لطفا برای ارسال دیدگاه خود وارد سایت شوید تا بتوانید نظر خود را ثبت کنید باتشکر.

تاکنون هیچ دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.