امام خمینی وقرآن کریم

    امام وقرآن

اگر قرآن نبود، باب معرفت الله بسته بود الى الابد. قرآن كتاب انسان‏سازى است، مكتب اسلام مكتب انسان‏سازى است، انسان به‏ همه ابعاد. اين قرآن است كه هدايت مى ‏كند ما را به مقاصد عاليه‏ اى كه در باطن ذاتمان‏ توجه به او هست، و خودمان نمى ‏دانيم.

از انس با قرآن كريم، اين صحيفه الهى و كتاب هدايت، غفلت نورزند؛ كه‏ مسلمانان هر چه دارند و خواهند داشت در طول تاريخ گذشته و آينده، ازبركات سرشار اين كتاب مقدس است. تدريس قرآن -در هر رشته‏ اى از آن- را مد نظر و مقصد اعلاى خود قراردهيد. هر مقدارى كه شما عمل كرديد به قرآن، زير پرچمش رفتيد. پرچم قرآن اين‏ نيست كه پرچمهاى ديگران هستند، پرچم قرآن عمل به قرآن است. مبادا قرآن مقدس و آيين نجاتبخش اسلام را، با مكتبهاى غلط و منحرف‏ كننده‏ اى‏كه از فكر بشر تراوش كرده است، خلط نماييد.

هيچ مكتبى بالاتر از قرآن نيست. آنچه مهم است اين است كه مسلمين به اسلام و قرآن عمل كنند. اسلام همه‏ مسائلى را كه مربوط به زندگى بشر در دنيا و آخرت است، و آنچه را مربوط به‏ رشد و تربيت انسان و ارزش انسان است، داراست. قرآن بايد در تمام شئون زندگى ما حاضر باشد.

اين كتاب و اين سفره گسترده در شرق و غرب، و از زمان وحى تا قيامت‏ كتابى است كه تمام بشر، عامى، عالم، فيلسوف، عارف، فقيه، همه از اواستفاده مى‏ كنند. قرآن كتاب انسان‏سازى است، كتاب انسان متحرك است، كتاب آدم است،و كتابى است كه آدمى كه بايد از اين جا تا آخر دنيا و تا آخر مراتب حرمت‏ بكند راه مى‏ برد.

جوانان عزيزم كه چشم‏ اميد من به شماست، با يك دست قرآن را و با دست ديگرسلاح را برگيريد، و چنان از حيثيت و شرافت‏ خود دفاع كنيد، كه قدرت تفكرتوطئه عليه خود را، از آنان سلب نماييد. قرآن كريم كه به همه ما و به همه بشر حق دارد، سزاوار است كه ما در راه اوفداكارى كنيم.

 مشكل بزرگ مسلمين اين است كه قرآن كريم را كنار گذاشته‏ اند، و تحت لواى‏ديگران درآمده‏ اند. هر چه در راه خدا بدهيم، و هر چه در راه قرآن بدهيم فخر ماست، افتخارماست، راه حق است. قرآن كريم پناه همه ماست.

تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۲

نویسنده : مدیر سایت

ارسال برداشت
مشاهده برداشت ها

کاربر گرامی لطفا برای ارسال دیدگاه خود وارد سایت شوید تا بتوانید نظر خود را ثبت کنید باتشکر.

تاکنون هیچ دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.